Тема уроку: Вживання апострофа.
Мета: Поглибити знання учнів про апостроф; вчити правильно вимовляти, читати і писати слова з апострофом, записувати їх під диктовку; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати артикуляційний апарат; мовленнєві навички,пізнавальну активність школярів, спостережливість; збагачувати словниковий запас учнів; формувати навички каліграфічного і грамотного письма; дбати про охайність письма
Хід уроку
1.Організаційний момент
Емоційне налаштування на урок
- Сядьте зручно, правильно.
- Повторюйте тихо за мною.
- Я готовий до уроку!
- Я зібраний!
- Я все зумію!
- Я хочу навчитися!
- Посміхніться!
2. Актуалізація опорних знань
Хвилинка каліграфії.
Сс Вв св ят Оо
Духмяний, морквяний, цвях.
На яку орфограму записані усі ці слова (слова — виключення, що пишуться без апострофа)
3. Повідомлення теми і мети уроку
_ Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вимову слів з апострофом і записувати їх під диктовку.
4. Актуалізація опорних знань
- Вправа «Очікування»
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Де ви можете застосувати свої знання з цієї теми?
Чи чекаєте ви на уроці нових цікавих повідомлень?
- Вправа «Пректування»
Розпочати нашу роботу я пропоную з ознайомлення з тими завданнями,
що чекають нас на уроці.
- Запис слів з апострофом під диктування
- Робота над текстом підручника с.50
- Словникова робота
- Гра з сюрпризом.
5. Вивчення нового матеріалу
Попрошу вас, учні,
Звичайно, свят багато не буває. І сьогодні на уроці я хочу провести ще одне свято. Його я запозичила в Японії. Це – Свято каліграфії. В цій країні з великою шаною відносяться до тих людей, які пишуть каліграфічно. Що ми візьмемо з собою на свято? (гарний настрій, усмішку, дружелюбність…..)
Свято розпочинається!
6. Робота біля дошки
Вставити апостроф за правилом.
Здоров…я,цв…ях,в…ється,гал…явина,моркв…яний,кур…ячий,м…ята.
7. Фізкультхвилинка
8. Робота в зошитах
Записати слова під диктовку ( писати каліграфічно).
Солов ї, п ять, пір я, пам ять, румяний,свято.
9.Робота за підручником.
С.47, впр.142
10.Робота в зошитах.
Вибіркова робота (виписати слова з апострофом)
Зробити звуковий аналіз слів ( Мар’яна, подвір’ я, зів'ялою).
11.Фізкультхвилинка.
12.Розповідь вчителя.
- Японські діти дуже люблять малювати. І багато з них у майбутньому приймають участь у художніх виставках.
В кінці кожної виставки картини можуть бути проданими.
Але, щоб картина продалась швидко і дорого, існує певний секрет. Що це може бути, як ви гадаєте?
(гарною каліграфією підписана картина)
- Всі ви відвідуєте уроки малювання. Тоді дайте правильну відповідь на моє запитання: художники картини малюють, чи пишуть? (пишуть).
- Сьогодні ви на уроці мови дуже схожі на художників-початківців. Тільки вони пишуть на фарбами, а ви – на папері – ручкою. Уявіть собі на мить, що ви художники, а ваші записи у зошиті – картина. Мені ваші «картини» дуже подобаються, але придбаю я тільки ті, які гарно будуть підписані. У нашому випадку – це речення:
- Їжте яблука на здоров 'я!
13. Підбиття підсумків. Рефлексія.
Всі ваші роботи мені сподобались. Я гадала, що підготувала свято для вас, а вийшло, що і ви зробили свято для мене. Адже для вчителя свято – це ваш гарний настрій, дружна робота на уроці, взаємодопомога і, звичайно, гарно і каліграфічно оформлена робота.
- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
- Які завдання було виконувати цікаво?
14. Домашнє завдання.
С.47, впр.141